Bahçe Tel Sistemleri

Telli Terbiye Sistemleri

Ürünlerin hepsi sıcak daldırma galvaniz çelik malzemeden olup doğada 50 yıl dayanma ömürleri vardır. Toprak ana ile beton veya ahşap malzemeye göre daha çok uyum sağlar, betonlamaya gerek duyulmadan sadece çakılarak uygulanır ve bitkiye dikiminden, hasadına kadar ki sürecinde destek olur


Teli Terbiye File Sistemleri

File sistemleri hem ağaçları dolu yağmurundan korumak ve hem de ağaçlara destek amaçlıda kullanılır. File dolu yağmurundan korurken direklere çekilen alt teller sayesinde de ağaçlara büyük destek sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde ağaçlar tellere tutunarak daha dayanıklı ve daha yükseğe çıkmasını sağlar. Fidan ve dal kırılma riskini ortadan kaldırır. Bu file 5 yıl garantili olup meyvenin erken olgunlaşmasını sağlar.


Tel Direk Sistemleri

Bodur meyvecilikte kullanılan anaçların kök yapısı daha yüzeyde olduğundan bazı çeşitler desteğe ihtiyaç duymaktadır. Ağaçlar tellere sabitlenerek rüzgar ve diğer etkenler nedeniyle elma ağaçların zarar görmesi engellenmektedir. Bodur meyvecilikte kullanılan fidanlar kısa sürede meyveye yatma eğiliminde olduğundan elma ağaçların dallarının meyve yükü nedeniyle kırılması önlenebilmekte ve ağacın şeklinin bozulması engellenmektedir. Elma Ağaçların düzenli ve verimli meyve verebilmesi için dalların yana açılması gerekmektedir.