Havalandırma ve Soğutma Sistemleri

Havalandırma Kanalları

TSE standartlarına uygun, 0,50 mm’den 1,20 mm’ye kadar her kalınlıkta ve her ebatta üretim, her renk kodunda boyanmakta, içten ve dıştan Kauçuk-Akustik izole edilmektedir, Galvaniz ve paslanmaz sac çeşitleriyle üretim, bilgisayar sistemli kesim tezgâhı sayesinde tam ebatta ve ölçüde üretim olanağı, birbirine uyumlu olarak imal edilmiş olup flanş ve köşelerde minimum sızdırmazlık, üretim sonrasında mastik ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır.


Klima Santrali  
İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin en önemli elemanı olan klima santralleri ortamın taze hava miktarını kontrol ederken, sıcaklık ve nem oranlarının da hassasiyetle ayarlanmasına olanak tanır. Ayrıca klima santralleri ortam havasında bulunan toz, parçacık ve klima santrali tipine göre mikro organizmaları da başarılı bir şekilde filtreleyebilir. Günümüzde paket tip klima santralleri otomasyon sistemi ile kontrol edilebilmesi, kullanım kolaylığı ve az yer kapladığı için daha çok tercih edilmektedir.

Akıllı Nem Alma Santrali;
 Çünkü sizi ve ihtiyaçlarınızı takip edip istediğiniz konforlu havayı zamanında ve tasarruflu olarak sunmaktadır. Sistemimiz istediğiniz ayarları yaptıktan sonra mevsim geçişlerini zamana bağlı olarak algılamakta ve buna göre kontrol etmektedir.

Klima Sistemleri

Bir iç ve bir dış veya bir dış birçok iç üniteden oluşan bu klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. İç ünitelerle dış ünite arasında bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izole ve bandajdan oluşan bağlantının yapılması gerekir. Montaj uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Duvar tipi split klimaların 7000 Btu/h ile 30000 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır. Konutlarda da problemsiz olarak kullanılabilmektedirler.

Salon tipi split klimalar, özellikle mağaza ve toplantı salonu gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu geniş mekanlar için ideal klimalardır. Yüksek hızlı ve güçlü fan sistemleri ile homojen hava dağılımını sağlarlar. Standart olarak ek ısıtıcı takviyelidirler. Bu sayede heat pump ısıtma sistemini destekleyerek düşük dış ortam sıcaklıklarında da sorunsuz çalışırlar.

Hem tavan hem de yere monte edilebilme özellikleri ile bu klimalar mağaza, ofis gibi mekanlar için en ideal montaj ve estetik görünüm avantajlarını sunmaktadırlar. Tavan tipi klimalarda opsiyonel ek ısıtıcı takviyesi vardır. Uzaktan kumandalı modelleri mevcuttur.

Kanallı tip split klimalar, geniş hacimlerin yada çok bölmeli alanların ısıtılmasında ve soğutulmasında ideal çözümler sunan cihazlardır. Şartlandırılmış hava, tavana monte edilen klimadan kanallar vasıtasıyla istenilen noktalara dağıtılır.

Kaset tipi split klimalar, tavandan dört yönlü üfleme yapan çok estetik cihazlardır. Daha çok yüksek tavanlı mekanların ısıtılması ve soğutulmasında kullanılırlar.

-Multi split, çoklu split anlamına gelir

Birebir split klimalarda olduğu gibi tek dış ünitesi bulunmaktadır. Buna karşılık birden fazla iç ünite bu tek dış üniteye bağlanmaktadır. Böylece dış ünitelerin yerleştirilmesinden doğacak yer sıkıntısı veya binanın dış yüzeyinde oluşacak görüntü kirliliği önlenmektedir.

Ekonomik olarak düşünüldüğünde pencere tipi klimalar en uygun fiyatlı çözümlerdir. Montajı kolaydır ve gerektiğinde başka mekanlara kolaylıkla taşınabilirler. Ancak bu avantajlarına rağmen estetik olmayışından, ses seviyelerinin yüksek oluşundan ve elektrik tüketiminin fazla oluşundan dolayı konfor şartı istenen mekanlarda tercih edilmezler.

Dış ünitesi olmayan, portatif klimalardır. Mobil klimanızı oda oda gezdirerek kullanmak isterseniz her odada bir adet flexible hortum çıkış noktası bulundurmanız yeterlidir. Mobil klimanızın flexible çıkışını pencere kanadından dışarı uzatarak da kullanabilirsiniz.

İnverter kontrol sistemi, elektrik devir frekansını değiştirerek klima mekanizmasını ve dolayısı ile kapasitesini düzenler, Belirli aralıklarla çalışıp durmak yerine kompresör kontrollü çalışır ve bu sayede oda sıcaklığı sabit kalır. Elektrik enerjisi tüketimi azalır. İnverter split klimalar standart split klimalara göre daha az enerji harcarlar.