Orman Ürünleri

Ev Kapı Sistemleri

İç mekân tasarımlarında kullanılan kapılar çoğunlukla ahşap kaplama malzemeden yapılır, ağaç yüzeyler makinalarla bazı işlemlerden geçirilerek belirli kalınlıklarda doğal kaplamalar elde edilir. Yüzeylerine boya gerekmez, sadece cila uygulaması yapılır. Güneş ışınlarına, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Ahşap kapılar, iç mekânda her alanda kullanım için uygundur.

Lake, parlak kimyasal bir mobilya cilasıdır. Renkli yada renksiz olabilir. Lake uygulamasının pürüzsüz görünümü, basit bir ahşap parçasını muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir. Oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Model ve desen alternatifine göre çerçeve camlı, kafes camlı, tek kanat veya çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür. İç mekân kapısı olarak kullanım uygundur.

Artan gürültü kirliliklerine karşı son teknoloji kullanılarak geliştirilen bu kapılar kolayca montaj özelliğine sahiptir. Son zamanlarda kullanım alanı hızla büyüyen laminat malzemesi en son olarak kapı sistemlerinde kullanılmaya başlamıştır. Kasa tamamen özel maddeden üretildiğinden dolayı kapılar darbelerden ve dış etkenlerden korunmaktadır. Yüksek basınca dayanıklı olarak üretilen bu kapılar son derece sağlam ve güvenlidir. Ayrıca yanmaya karşı da güvenlidir

Kapı üretiminde kullanılan melamin, organik bir bileşiktir. Plastik üretiminde kullanılan endüstriyel kimyasal maddedir. Bu malzeme MDF üzerine ısı ile uygulanarak melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı yüzeyleri boya gerektirmez. Modellerine göre renkli ve kendinden desenlidir. İç kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir.

Membran kapılar boya kullanılmadan üretilen üretilir. Renklerinde zamanla değişme olmaz. Kapı üzerine boya da damlamış olsa kapıda boya olmadığı için etkileşmez ve kolayca temizlenebilir. 

 Membran kapılar içi daha dolu uzun ömürlü iç oda kapılarıdır. Boyalı kapılarda kolayca oluşan çizikler membran kapılarda oluşmaz. Bunun nedeni mdf üzerindeki membran kaplamanın çizilmeye karşı yüzey dayanımının yüksek olmasından kaynaklanır.

Amerikan kapı üretiminde kullanılan kapı panelleri, üretilmek istenen kapı modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. 4 mm kalınlığında, istenilen kapı modelinde ve şeklinde desenli veya düz uygulanan MDF paneldir. İç kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.

MDF

Mdf, ağaç ve ağaç malzemelerden elde edilen liflerin tutkal ile karıştırılması ile ortaya çıkan bir üründür. Fabrika ortamlarında özel makine ve özel yapıştırıcılar ile kalite standartları ile üretilmektedir. Mdf malzeme özellikle mobilya sektöründe kullanılırken daha çok banyo ve mutfak mobilyalarında tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedeni de nemli ortamlara olan dayanıklılığıdır. Kalite standartlarında üretilen mdf ürünleri nemli ortamlarda daha uzun süre kullanılmaktadır.

Sunta

Sunta, rendeleme işlemi ile ortaya çıkmış olan ağaç malzemelerin parçalarının yapıştırıcı ile karıştırılarak preslenmesi ile üretilmektedir. Teknolojik makineler yardımıyla ve birtakım hammaddeler kullanılarak (tutkal vb.) suntaların üzerlerinin kaplanması sonucunda suntalam oluşması sağlanır. Kaplanan suntalar lamine işleminden sonra yanmaz ve suya dayanıklı hale gelir.

Mobilya

Her iş yerine uygun, farklı kullanış alanlarına göre, renk ve tasarım olarak hem hazır hem de proje bazlı üretimi yapılabilir ofis, okul, otel, ev ve farklı iş yeri mobilyaları tedarik edilebilmektedir.

Laminat parke

Laminatın taban katmanı, tabanın altında yer alan, yapısal stabiliteyi arttıran ve bir nem bariyeri görevi gören su geçirmez bir katmandır. Kalın, orta katman ahşap kompozit bir tabandır. Laminat parkenin en üst atmanı ise, üretim işlemine bağlı olarak, birden fazla katmandan oluşabilen aşınma yüzeyi ve dekoratif katmandır. Yüzey kaplaması, sert ve dayanıklı bir yüzey sağlamak üzere, özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan oluşmaktadır.